Porady prawne

Jak znaleźć adwokata?

W życiu spotykają nas różne sytuacje, do których rozwiązania czasem potrzebne są osoby, które nam w tym pomogą. W sytuacjach prawnych często niemożliwe jest, aby poradzić sobie samemu – właśnie dlatego często korzystamy z pomocy adwokata. Jeśli mieszkasz w Olsztynie lub okolicach, możesz naleźć pomoc w kancelarii adwokackiej, której strona internetowa znajduje się w tym linkiem https://adwokatskwiot.pl/ .Gwarantujemy Ci jak najlepsze załatwienie Twojej sprawy, pełen profesjonalizm i zaopiekowanie się Twoim problemem. W artykule natomiast wyjaśnimy, w jaki sposób znaleźć dobrego prawnika i po czym go rozpoznać. 

Po czym rozpoznać dobrego adwokata?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz umieć odpowiedzieć na bardzo podobne – jak znaleźć dobrego specjalistę w jakiejkolwiek dziedzinie? Przypomnij sobie sytuację, kiedy ostatnio potrzebowałeś na przykład mechanika, hydraulika czy lekarza. Skąd wiedziałeś, że dana osoba dobrze pomoże Ci rozwiązać problem? Pierwszym krokiem zazwyczaj jest pytanie w internecie – na Spotted, wpisywanie pytań w Google. Następnie prosimy o opinię znajomych. Ostatnim krokiem jest umówienie się i osobista rozmowa – wtedy możesz naprawdę zweryfikować, z kim masz do czynienia. 

Jak każdy fachowiec, dobry adwokat przede wszystkim powinien posiadać odpowiednią wiedzę – to oczywiste. Jednak wiedza jest mało warta, jeśli nie jest poparta praktycznym doświadczeniem. Doświadczenie jest tym, co dopiero kreuje specjalistów w danej dziedzinie. Dlatego po pierwsze zwróć uwagę na to, jak długo dany prawnik pracuje w swoim zawodzie. Jak długo istnieje dana kancelaria, oraz przede wszystkim – czy miał już wcześniej do czynienia z podobnego typu sprawą. Prawnicy także specjalizują się w różnych dziedzinach – w niektórych sprawach radzą sobie najlepiej, w innych dobrze, a innych wolą unikać – to naturalne, ponieważ aby być mistrzem w jakiejś dziedzinie, nie można być mistrzem jednocześnie w kilku innych. Dlatego warto spytać prawnika o to, czy wcześniej prowadził tego typu sprawy. Olsztyn jest miastem, gdzie z pewnością znajdziesz dobrego adwokata.

Warto zapytać danego adwokata o ilość wygranych rozpraw oraz staż pracy i porównać te dwie liczby. Jeśli Twój prawnik pracuje w zawodzie już kilkanaście lat, a nie ma na koncie wielu wygranych rozpraw – możesz mieć doświadczenie z osobą, która nie do końca spełni Twoje oczekiwania. 

Przy wyborze prawnika zwróć także uwagę na to, jak tłumaczy Ci wszystkie niejasne zagadnienia z zakresu prawa. Wiesz, że najlepszego specjalistę rozpoznasz po tym, że trudną dla kogoś innego rzecz jest w stanie wytłumaczyć w prosty i przystępny sposób. Dzieje się tak dlatego, że ta osoba dokładnie zna mechanizmy funkcjonowania poszczególnych zagadnień i wie, jak przestawić je osobie, która nie ma na dany temat pojęcia. Zatem zwróć uwagę na odpowiedzi prawnika, jeśli zadasz mu dość trudne pytanie – czy wytłumaczył Ci wszystko w jasny sposób, czy wręcz przeciwnie?

Ile kosztuje adwokat?

Szukasz prawnika w Olsztynie i zastanawiasz się, jaką sumę pieniędzy musisz przygotować na pojedynczą poradę? Ceny wahają się w zależności od kancelarii, miasta, doświadczenia adwokata i wielu innych czynników, jednak oscylują zazwyczaj w granicach od 150 do 500 złotych. Pamiętaj, że każdy dobry specjalista ceni swoje usługi – płacisz także za jego wiedzę.